Napisz opinię

Celem konsultacji społecznych jest poznanie opinii mieszkańców Olsztyna na temat funkcjonowania Targowiska Miejskiego przy ul. Kolejowej i hali targowej „Zatorzanka". Zebrane opinie będą wykorzystane do wyznaczenia kierunków rozwoju i zasad funkcjonowania targowiska i hali w latach 2023 – 2030+.

Napisz do nas i zostaw swoją opinię o tym miejscu: [email protected] 

Opinie można także przekazać drogą tradycyjną, na adres:

Urząd Miasta Olsztyna

Biuro Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego

pl. Jana Pawła II 1

10-101 Olsztyn

Opinia nr 1. 

nadesłana mejlem w dniu 3 marca 2023 r.

Jestem mieszkańcem Olsztyna na Zatorzu od 1952 r.Obecnie mieszkam niedaleko tego obrzydliwego kompleksu pseudo handlowego. Te ruiny pawilonów po GS, namioty i obrzydliwe stragany oraz sama Zatorzanka.To miejsce to wstyd dla naszego miasta.Sama Zatorzanka nigdy nie nadawała się do handlu.Brak wentylacji i klimatyzacji w lecie przy temperaturze 25 - 30 praca w tym budynku to mordęga a teraz latem jest chyba stokrotnie gorsza. Przecież od dawna z tego powodu piętro było już dawno prawie nie czynne. A jak się odbywała dostawa towaru to skandal.Trwała ona przez ciagi przeznaczone dla klientów a nie od zewnątrz. Już raz to opisałem w GW i uważam, że te ruderu namioty i samą Zatorzankę należy zlikwidować i wybudować miejsce do handlu godne miasta wojewódzkiego. Można sprzedać miejsce i zobowiazać dewelopera aby na parterach ewentualnej zabudowy były sklepy lub duży sklep gdzie będzie możliwy handel podobny do handlu w hali targowej a pomysł przeniesienia pchlego targu ze stadionu Warmii to szatańsko głupi, chyba najgłupszy pomysł.Taki badziewiak na naszym Zatorzu to zgroza. Nie wiem kto i w jaki sposób zebrał podpisy o dalszym istnieniu tego obrzydliwego miejsca na naszym Zatorzu. 

Opinia nr 2.

nadesłana mejlem w dniu 3 marca 2023 r.

Też.Zatorzanka powinna być nadal i służyć mieszkańcom Olsztyna.To historyczne miejsce związane z tym miastem. Wielu mieszkańców miało tam możliwość dokonywać zakupów zarówno w środku jak i na zewnątrz.Likiwidacja tego miejsca,to skandal. 

Opinia nr 3.

nadesłana mejlem w dniu 9 marca 2023 r.

Dzień dobry, w nawiązaniu do konsultacji społecznych na temat dalszych losów „Zatorzanki" proszę zwrócić uwagę, że Zatorze nie ma w zasadzie żadnego miejsca gdzie można usiąść wypić kawę, a w lato spacerem nie można zabrać dziecka po pracy na przysłowiowe lody na gałki, bo nie ma nigdzie lodziarni. Brakuje drobnych miejsc, w których można byłoby połączyć obowiązek zakupów po pracy z przyjemnością i krótkim relaksem - dla siebie i dzieci. Zatorzanka wydaje się idealnym miejscem, w którym można połączyć handel i usługi w stylu jak wspomniałam wyżej. 

Opinia nr 4.

nadesłana mejlem w dniu 18 marca 2023 r.

Dzień dobry, niniejszym wyrażam sprzeciw w sprawie likwidacji Hali Zatorzanka w Olsztynie . Nie wyobrażam sobie aby hala razem z targowiskiem miałaby zniknąć z mapy Olsztyna. 

Opinia nr 5.

nadesłana mejlem w dniu 21 marca 2023 r.

Obiekt ten przez lata służył mieszkańcom, ale od pewnego czasu był coraz rzadziej odwiedzany. Zmieniły się realia handlu i do poprzednich czasów nie ma powrotu.

Zatorzanka to obiekt niestarannie zaprojektowany, ma nieciekawą bryłę, niedogodności użytkowania z racji złej jakości projektu stały się jednym z powodów upadku handlu w tym obiekcie. Uważam, że obszar otoczony ulicami Żeromskiego, Sienkiewicza, Okrzei i Kolejową powinien otrzymać plan zagospodarowania przestrzennego. Określi to funkcje w tym obszarze. Mówiąc krótko - jestem zwolennikiem zburzenia obiektu z racji jego małej wartości użytkowej. Obszar ten może stać się doskonałym terenem dla starannie zaprojektowanego osiedla mieszkaniowego (właśnie do tego potrzebny jest plan).

Poza tematem konsultacji - na obszar handlowy widzę zupełnie inne miejsce położone w środkowej części Zatorza (w pojęciu tradycyjnym, nie osiedla) - garaże koszar przy Szewczenki. 

Baner promujący Gminny Program Rewitalizacji Olsztyna